Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj plot Winylowe są nieodł��cznym składnikiem każdej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. By można się było dostać na obszar prywatnej posiadłości niezbędna jest bramka wejściowa oraz brama.
Bezspornie bramy oraz furtki ogrodzeniowe winny być rzetelnie zrobione ponieważ narażone są na o wiele większe obciążenie aniżeli pozostała cześć plotki PCV na ogrodzenie i furtkę sztachetowa. Z tej przyczyny jakie winny być furtki oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta winna być na tyle duża by zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka powinna także zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Przeważnie przyjmuje się że furta ogrodzeniowa powinna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo albo lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe w większości wypadków są zawieszone nad murkiem furta powinna znajdować się troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe by sztachetki z PCV na ogrodzenie i furtę sztachetowa było równej wysokości.

Przy wyborze sztachety z plastiku na ogrodzenie i bramkę ze sztachet jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna bądź rozwierana. Żeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy wziąć w rachubę fakt iż balaski plastykowe przy bramie winno być tak długie ażeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni aby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, jednakże przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama oraz furta ma być wykonana. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny różnić się ani obrysem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby plotki PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachet prezentowało się jednolicie. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety które wolno wykorzystać do zapełnienia bramy czy tez furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar